Anadolu Efes'in yeni transferlerinden Tolga Geçim, lacivert-beyazlı takımda kalıcı olmayı hedeflediğini söyledi.

AA muhabirine açıklamada bulunan Tolga, THY Avrupa Ligi'nin üst düzey ekiplerinden birine transfer olmasının kariyeri açısından önemli olduğunu belirtti.

Tolga, performansını en üst seviyede tutmak için çaba göstereceğini vurgulayarak, "THY Avrupa Ligi'nin iyi takımlarından birine transfer oldum. Performansımı en üst seviyede tutup mücadele etmek istiyorum. Burada kalıcı olmak istiyorum. Takım olarak da hep en üst seviyelerde olmak istiyoruz." ifadelerini kullandı.

Sakatlığı sebebiyle takımının İtalya kampına katılamadığını belirten milli basketbolcu, "Sezon öncesinde gerçekten 2 tane iyi turnuva geçirdiğimizi düşünüyorum. Takım olarak şu anda en iyi seviyede değiliz ama onun da zamanla daha iyi olacağını düşünüyorum. Aramıza yeni katılan oyuncular var." diye konuştu.

"THY Avrupa Ligi'nin en zor sezonu olacak"

Tolga Geçim, THY Avrupa Ligi'nde takım sayısının artması sebebiyle kendilerini daha yoğun bir fikstürün beklediğini dile getirdi.

Hem mental hem de fiziksel olarak sezona hazırlanmak zorunda olduklarını aktaran Tolga, "Bu sene THY Avrupa Ligi'nin en zor sezonu olacak. Gerçekten takımlar çok iyi transferler yaptı. Çok iyi takımlar var. Biz de Anadolu Efes olarak orada gidebildiğimiz yere kadar gitmek istiyoruz." değerlendirmesinde bulundu.

Yaşadığı sakatlık sebebiyle milli takımda arkadaşlarını yalnız bırakmak zorunda kaldığını kaydeden Tolga, şunları kaydetti: "ABD maçında kaçırdığımız atışlar için şanssızlık diyebiliriz. Turnuvanın geri kalanı için o maç motivasyonu düşürdü. Ben yine oraya gidip mücadele eden arkadaşlarımı kutluyorum. Çünkü bizi orada en iyi şekilde ellerinden geldiğince gururlandırmayı başardılar."