Beşiktaş dergisinin ekim sayısına açıklamalarda bulunan 36 yaşındaki Kanadalı futbolcu Atiba Hutchinson, ligin başında işlerin umdukları gibi gitmediğini belirtti.

"İŞLER İSTEDİĞİMİZ GİBİ GİTMEDİ"

Uyum süreci içerisinde olduklarını hatırlatan Hutchinson, "Şu anda farklı bir oyun yapısına geçiş yapmaya çalışıyoruz. Takımda birçok yeni oyuncu var. Bunun başlangıç aşamasında ne yazık ki işler umduğumuz gibi gitmedi, sonuçta alışık olduğumuzdan farklı bir yapıya geçiş yapmaya çalışıyoruz. Her gün çok sıkı bir şekilde çalışıyoruz, bunlar futbolda olabilecek şeyler. Bazen işler planladığınız şekilde başlamıyor ama biz oyuncu grubu olarak bu oyun planına inanmaya ve sadık kalmaya devam ediyoruz." ifadelerini kullandı.

"LİG HIZLI İLERLİYOR, ZAMAN KAYBETMEMELİYİZ"

Geçiş dönemlerinde sonuç elde etmenin zaman alabildiğini anlatan tecrübeli futbolcu, "Takım arkadaşlarımla birlikte konuşuyor ve çözüm üretmeye çalışıyoruz. Bir taraftan tabii ki sezonun ilk bölümü olduğu için daha oynayacağımız birçok maç olduğunu söyleyebiliriz ama diğer taraftan da en kısa sürede işleri yoluna koymamız gerektiğinin bilincindeyiz. Çünkü lig çok hızlı bir şekilde ilerliyor ve bizim de zaman kaybetmememiz gerekiyor." değerlendirmesinde bulundu.

"BU TABLOYU DEĞİŞTİRECEĞİZ, UMUTLARINI YİTİRMESİNLER"

Kanadalı orta saha oyuncusu, siyah-beyazlı taraftarların kendilerini iyi günde kötü günde desteklediğini anımsatarak sözlerini şöyle sürdürdü:

Hutchinson, yıllardır Türkiye'de bulunduğunu hatırlatarak, saha içinde ve dışında önemli detayları takım arkadaşlarıyla paylaştığını ifade etti.

"İKİNCİ KAPTAN OLARAK ÖNEMLİ BİR SORUMLULUĞUM VAR"

2013 yılında transfer olduğu Beşiktaş'ta bu yıl yedinci sezonunu geçiren Atiba Hutchinson, şunları kaydetti:

Futbolu çok sevdiğini ve emeklilik sonrasında bu sporun içinde kalmak istediğini vurgulayan Hutchinson, "Bu sezonun sonunda kontratım bitecek ama öncelikle bu sezon neler olup biteceğini görmek ve adım adım ilerlemek istiyorum. Tabii ki de futbolculuk kariyerimi bitirdikten sonra kafamın içerisinde antrenörlük yapma fikri var. Çünkü deneyimlerimi, donanımlarımı futbolculara doğru bir biçimde aktarabileceğimi düşünüyorum. Belki alt yaş ve genç yaş gruplarından başlayarak yavaş yavaş antrenörlük kısmına geçiş yapabilirim. Sezon sonunda veya günü geldiğinde işlerin nasıl bir noktaya evrileceğini hep birlikte göreceğiz." ifadelerini kullandı.